Ha nincsen kertünk, akkor is nyugodtan dönthetünk egy tengerimalac mellett. Tarthatjuk kedvencüket a lakásban, bár ez esetben a hagyományos kivitelezésű ketrec kissé elütne az otthon többi berendezési tárgyától. Ehelyett azonban rendelkezésre áll számos, lakásba tervezett ketrec és terrárium. A ketrecek általában egy műanyag tálcából és a rájuk kapcsokkal rögzített, részben vagy teljesen rácsos felső részből állnak. A magas falú tálca megakadályozza, hogy az alom szétszóródjon a szobában, de a biztonság érzését nyújtja a bennlakó számára is. Azért tehetünk be egy kisebb, fából készült kuckót is kedvencünk számára, ahová alkalomadtán behúzódhat pihenni.
Egy másik lehetséges megoldás a munkalapokból készült aljzatra épített kifutó, melynek egyik oldala kivehető. Ez utóbbi sokkal helytakarékosabb megoldás, mint egy zsanérokkal járó ajtó, amely akadályozhatja a közlekedést a szobában, amíg nyitva van. Ha ezt az ajtót kivesszük, kedvencünk saját akarata szerint járhat ki-be, attól függően, hogy megéhezett, vagy éppen szaladgálni támadt-e kedve. Ha így tehet, rágcsálásával kevesebb kárt is fog okozni a szobanövényekben vagy a szőnyegben.
Kedvencünk számára általában a legjobb hely a nappali szoba. Ha otthon vagyunk, itt kiengedhetjük, hogy foglalkozhassunk vele egy kicsit. Nem túl jó ötlet felügyelet nélkül szabadjára engedni a lakásban, mert bármi baleset történhet vele. Az ajtónyílásokba szerelt mintegy 30 cm magas "pótküszöb" megakadályozza, hogy kedvencünk kiszökjön a szobából. Ha sínekkel rögzítjük, bármikor könnyen kivehető, amikor nincsen szükség rá.
Elhelyezés
Lakásban tartás |
||